‘Sunčani’ riješili Vojvodinu i preskočili prvu od pet prepreka do ulaska u elitno regionalno društvo

Vaterpolisti Solarisa uspješno su otvorili Ligu 6. U prvom kolu razigravanja za prvaka A2 regionalne lige i izravni plasman u elitni rang u Crnici su svladali Vojvodinu sa 13:6. Time smo zadržali prvo mjesto uoči domaćeg dvoboja s Budvom, po mnogima najvećeg konkurenta za naslov.

Novosađani su u prvoj četvrtini postigli čak tri gola, ali su “Sunčani” zabili jednog više, da bi s golom razlike dobili i drugu dionicu za 7:5 na polovici utakmice. U trećoj četvrtini sastav Joška Krekovića udvostručio je prednost (10:6), a onda u posljednjih osam minuta potvrdili pobjedu. S četiri postignuta gola Vlahović je bio najefikasniji u šibenskim redovima, Komadina i Erak zabili su pod dva, a po jednom su se u listu strijelaca upisali Begović, Pelicarić, Bulat, Lipar i Kreković.