KUP RH: “Sunčani” se plasirali na ‘Final Four’ kupa Hrvatske; Pelicarić nezaustavljiv

Vaterpolisti Solarisa osvojili su drugo mjesto na četvrtfinalnom turniru Kupa Hrvatske u Dubrovniku te se tako plasirali na ‘final four’ koji će biti odigran koncem studenog u Splitu.

Veliki je to uspjeh ‘Sunčanih’ koji će u Splitu, ne bude li velikih iznenađenja, odmjeriti snage s tri hrvatska euroligaša Jugom, Mladosti i Jadranom.

Plasman među elitu hrvatskog vaterpola, momčad trenera Joška Krekovića ‘čekirala’ je pobjedom nad splitskim POŠK-om 11:6 u trećem kolu dubrovačkog turnira, odigranom u utorak navečer.

Međutim, lavovski dio posla Solaris je odradio u ponedjeljak poslijepodne pobijedivši u prvom kolu četvrtfinalnog turnira splitski Mornar 6:5. Uspjeli su tako “sunčani” nadvisiti suparnika iz višeg ranga, odnosno A1 regionalne lige.

U međuvremenu, odradili su i ‘rasplivavanje’ s dubrovačkim Jugom od kojeg su izgubili 15:6, no taj će poraz biti brzo zaboravljen poslije ovako dobrog rezultata.